Ogłoszenia duszpasterskie – VII Niedziela Zwykła

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                      19 lutego 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.
  1. W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” (por. Rdz 3,19) lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1,15). Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty i uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 8.00, 16.30 i 18.00, w Kębłowie o godz. 15.15, w Redkowicach o godz. 16.45 i w Chocielewku o godz. 18.00.
  1. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (czyli jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.
  1. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą dla nas Nabożeństwa Wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki w łączności ze Msza Świętą rano o godz. 8.00 i o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 18.00 oraz na nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę w łączności ze Mszą Świętą o godz. 12.00. Kazania pasyjne odbywać się będą w piątki na Mszy o godz. 18.00, a kolekta tego dnia przeznaczona będzie na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i łask oraz wiernego kroczenia za Jezusem ku świętości.