Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                                   29 maja 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.
 1. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
 1. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Tego dnia chcemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
 1. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie w łączności ze Mszą Świętą rano i wieczorem,
  a w niedzielę w łączności ze Mszą o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w te dni rano od godziny 7.00 do Mszy Świętej i po południu od godziny 17.00 do wieczornej Mszy Świętej. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 1. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godzinie 18.00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zakończy okres Wielkanocy.
 1. Zapowiedzi przedślubne: Stanisław Lieske – stanu wolnego – zam. Holandia (poprzednio Nowa Wieś Lęborska) oraz Kinga Kopytowska – stanu wolnego – zam Holandia – zapowiedź druga. Michał Buś – stanu wolnego – parafia Mosty oraz Daria Ruczyńska – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 1 czerwca – Święty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;

– piątek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.