Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                                   21 maja 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.
  1. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 4 czerwca – w Redkowicach o godz. 10.00, a w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 12.00.
  1. W najbliższą niedzielę, 28 maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą Wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godzinie 18.00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego zakończy okres Wielkanocy.
  1. W piątek 26 maja przypada Dzień Matki. Tego dnia chcemy w sposób szczególny modlić się za nasze Mamy. Prosić dla Nich o dar zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej. Zmarłym Matkom niech Bóg da niebo.
  1. Dyrektor Katolickiego Przedszkola im Aniołów Stróżów zaprasza na Dzień Otwarty, który odbędzie się 2 czerwca br. w godzinach od 10.00 do 15.00. W planie dnia – zabawy dla dzieci w ogrodzie przedszkolnym, możliwość obejrzenia i zapoznania się z ofertą palcówki. W imieniu Dyrektora serdecznie zapraszamy.
  1. W minionym tygodniu Bóg powołał do siebie śp. Czesława Czaję i Mieczysława Stromskiego. „Dobry Jezu…”.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.