Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowstąpienie Pańskie

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE                                                                   12 maja 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.
  1. Za tydzień w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19 maja – nasza wspólnota będzie przeżywać Uroczystość Złotego Jubileuszu. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 12.00. Będzie Jej przewodniczył i kazanie wygłosi Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. Chcemy tego dnia modlić się za cała naszą Wspólnotę Parafialną dziękować za półwiecze naszej parafii, za wszelkie dobro jakie doświadczyliśmy od Boga. Chcemy też prosić o błogosławieństwo na dalsze trwanie przy Bogu i Jego Ewangelii. Niech ten dzień będzie wyjątkowy w naszych domach i rodzinach. Na koniec Mszy Świętej Ksiądz Biskup poświęci kapliczkę z figurą Niepokalanej, która jest patronką Naszej Wspólnoty. Pragniemy by to miejsce przypominało nam o Jej obecności i o tym, że w każdej chwili naszego życia możemy do Niej przychodzić z naszymi intencjami.
  1. Tego dnia z racji Jubileuszu będzie inny układ Mszy Świętych w naszej parafii. Msze Święte niedzielne w Redkowicach i w Chocielewku zostaną odprawione w sobotę o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.
  1. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.
  1. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Dobiega też końca tak zwany okres Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej).
  1. Dnia 1 czerwca, odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Chętną młodzież zapraszamy na wyjazd. Koszt 100 zł. Wyjazd o godz. 6.00 spod Korony, powrót w godzinach nocnych. Więcej informacji i zapisy u Ks. Olka.
  1. W tym tygodniu prosimy o kontakt osoby, które udają się na pielgrzymkę do Włoch, w celu uzupełnienia formalności.
  1. Zapowiedzi przedślubne; Mateusz Myszk – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Agata Andryskowska – stanu wolnego – parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku – zapowiedź pierwsza. Mikołaj Lis – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Beata Rybacka – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza.
  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 14 maja – św. Maciej, dołączony do grona Apostołów po zdradzie Judasza.

W czwartek, 16 maja – św. Andrzej Bobola, jezuita i patron naszej ojczyzny, gorliwy kaznodzieja i spowiednik, którego życie jaśniało blaskiem prawdziwej wiary, dla obrony której nie wahał się złożyć je w ofierze.