Ogłoszenia duszpasterskie – Wniebowzięcie NMP

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY 15 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przez dogmat o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

  2. Przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

  3. Dziś 101. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej Ojczyzny i naszego Narodu.

  4. Zapowiedzi przedślubne. Andrzej Mielewczyk – stanu wolnego – parafia Łebień oraz Magdalena Stankowska – stanu wolnego – parafia Łebień – zapowiedź pierwsza.

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  2. Nasza Parafia organizuje jednodniową – 5 września br. – pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Narodzenia Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii oraz biurze parafialnym.

  3. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;

– w piątek 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;

– w sobotę 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.