Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                               9 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Jezus swoim nauczaniem i znakami, które czynił, daje zrozumieć, że przyszedł jako obiecany Mesjasz i Odkupiciel. Dzieła zbawienia dokonał przez krzyżową ofiarę, która jest ponawiana na ołtarzach całego świata. Zapraszamy na Eucharystię także w dni powszednie o godz. 8.00 oraz 18.00. W piątek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź święta.
  1. W imieniu Parafii, Rady Parafialnej, Sołectwa Nowa Wieś Lęborska oraz wielu innych wspólnot należących do Parafii oraz Nowej Wsi Lęborskiej pragnę Was gorąco zaprosić na I Festyn Parafialny 15 czerwca – w sobotę – na godz. 14.00 na terenie dawnego przedszkola. Niech to będzie nasze wspólne rodzinne święto. Mamy też za co dziękować – 50 lecie naszej Parafii – dziękować za nasze Rodziny i wspólnoty do których należymy. Przewidziane są liczne atrakcje oraz zabawy. Wszyscy czujmy się zaproszeni.
  1. Zapowiedzi przedślubne: Krzysztof Asmus stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Anna Formela – stanu wolnego – parafia Linia – zapowiedź druga; Patryk Zielonka –stanu wolnego – parafia Rozłazino oraz Martyna Chruściel – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza; Maciej Zielonka – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Julia Nowacka – stanu wolnego – parafia Dębnica Kaszubska – zapowiedź pierwsza.
  1. W piątek 14 czerwca po wieczornej Mszy Świętej w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów udających się 22 czerwca do Włoch. Serdecznie zapraszamy.
  1. W niedzielę 23 czerwca odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny połączony z piknikiem rodzinnym. O godz. 10.00 Msza Święta w Sanktuarium Św. Jakuba, o 11.00 rozpoczęcie Marszu dla Życia na Placu Pokoju a od godz. 12.30 piknik rodzinny. Serdecznie zapraszamy.
  1. Solenizantom i Jubilatom tygodnia przekazujemy wyrazy życzliwości i serdeczności. Zmarłym w ostatnich dniach Parafianom w sposób szczególny + Józefowi Banzmer chciejmy wypraszać dar życia wiecznego. Dobry Jezu…

 

  1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 11 czerwca – św. Barnaba, Apostoł, którego Dzieje Apostolskie charakteryzują jako „człowieka dobrego i pełnego Ducha Świętego i wiary”.

W czwartek, 13 czerwca – św. Antoni z Padwy, jeden z najważniejszych świętych franciszkańskich i jeden z najwybitniejszych kaznodziejów średniowiecznych, który w ludowej tradycji jest czczony jako Patron rzeczy znalezionych.

W piątek, 14 czerwca – bł. Michał Kozal, biskup i męczennik z Dachau, gorliwy duszpasterz i przewodnik seminarzystów, który do końca swoich dni niósł duchowną posługę swoim współwięźniom.