Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

 2. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

 3. Trwa miesiąc czerwiec codziennie w łączności ze Msza Świętą odmawiamy Litanie do Serca Pana Jezusa, a w oktawie Bożego Ciała codziennie o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe z procesją.

 4. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00. Tego dnia przypada odpust w kościele filialnym w Chocielewku. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 16.00. Odprawi ją i kazanie wygłosi ks. Robert Dorau.

 5. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: dziękuje rodzinom i grupom przygotowującym ołtarze, dzieciom sypiącym kwiaty, ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, policji, Ochotniczej Straży Pożarnej,
  a przede wszystkim wam, drodzy, za waszą liczną obecność, za świadectwo wiary
  w Chrystusa, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

 2. Zapowiedzi przedślubne: Patryk Brodalski – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Karolina Kustusz – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga. Arkadiusz Krawczak – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Adriana Rodziewicz – stanu wolnego – parafia NMP Królowej Polski – zapowiedź druga.

 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.