Ogłoszenia duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga. Niech pomaga nam nie tylko w głębszym przeżywaniu Eucharystii, lecz także uwrażliwia na natchnienia Ducha Świętego
  w codzienności.

 2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie w łączności ze Mszą Świętą o godz. 8.00 i 18.00 To już prawie połowa miesiąca, więc zapytajmy siebie, czy uczestniczę w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, czy modlę się Koroną do miłosierdzia Bożego, czy korzystam z sakramentu pojednania. W zabieganym świecie nie można zgubić tego, co najistotniejsze – sprawy duszy.

 3. W piątek, 18 czerwca, po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.

 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 5. W tym tygodniu patronują nam:

  • w poniedziałek 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup, męczennik
   w obozie w Dachau;

  • w czwartek 17 czerwca – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, założyciel albertynów i albertynek, wzór troski o ubogich.