Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                            19 czerwca 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
 1. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszamy na Msze Święte, podczas których modlić się będziemy w intencji ojców – żyjącym będziemy wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę. Także w czwartek po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na ostatnie przed wakacjami spotkanie formacyjne.
 1. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia wspólnota w Chocielewku przeżywać będzie swój odpust. Msza Święta odpustowa o godz. 16.00 – przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. Janusz Osnowski.
 1. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca. Tego też dnia zapraszamy na odpust filialny do wspólnoty w Kębłowie. Msza Święta odpustowa o godz. 16.30 – przewodniczyć jej będzie i kazanie wygłosi ks. Janusz Osnowski.
 1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej rano i wieczorem. Do czwartku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną.
 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała; dziękujemy Rodzinom i Grupom przygotowującym ołtarze, Dzieciom sypiącym kwiaty, ich Rodzicom, Szafarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej, a przede wszystkim Wam Drodzy Parafianie za liczną obecność, za Wasze świadectwo wiary w Chrystusa, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.
 1. Zapowiedzi przedślubne: Sergiusz Hopa – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Anna Klankowska – stanu wolnego – parafia Rozłazino – zapowiedź pierwsza.
 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do domu Ojca ś.p. Władysław Skórowski. Niech dobry Bóg przyjmie Go do niebieskiej ojczyzny.
 1. W tym tygodniu patronuje nam:
  – wtorek, 21 czerwca – Święty Alojzy Gonzaga (1568-1591), jezuicki zakonnik, patron młodzieży studiującej.