Ogłoszenia duszpasterskie – XII Niedziela Zwykła

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).

 2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie w łączności ze Mszą Świętą o godz. 8.00 i 18.00. Zadbajmy o to, byśmy choć raz rodzinnie stanęli przed obliczem Jezusa utajonego
  w Najświętszym Sakramencie.

 3. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Podczas każdej Mszy Świętej w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.

 4. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, który wzywał do nawrócenia i przygotował drogę Jezusowi. Wskazał Jezusa jako Baranka Bożego.

 1. Za tydzień w niedzielę będziemy gościli Chór „Cecylia” z parafii Świętej Trójcy
  z Kościerzyny. Chór będzie śpiewał na Mszy Świętej o godz. 9.00 i 12.00 oraz na Mszy Świętej o godz. 10.30 w Redkowicach.

 2. Również za tydzień liturgicznie wspominamy NMPNP. Matka Boża Nieustającej Pomocy patronuje kościołowi i tamtejszej wspólnocie w Kębłowie. Odpust odbędzie się w sobotę 26 czerwca o godz. 16.00. Sumę odprawi i kazanie wygłosi ks. Robert Dorau. Serdecznie zapraszamy.

 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 4. W tym tygodniu patronuje nam:

  • w poniedziałek 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.