Ogłoszenia duszpasterskie – XIII Niedziela Zwykła

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                           26 czerwca 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.
  1. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź święta w te dni: rano od godz. 7.00 do Mszy o godz. 8.00 oraz po południu od godz. 17.00 do Mszy Świętej o godz. 18.00.
  1. Od jutra do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku wyłącznie po wieczornej Mszy Świętej. Również w okresie wakacyjnym nie będzie Mszy Świętych w dni powszednie w kościołach filialnych.
  1. . Zapowiedzi przedślubne: Sergiusz Hopa – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Anna Klankowska – stanu wolnego – parafia Rozłazino – zapowiedź druga. Paweł Ulenberg – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Edyta Jankowska – stanu wolnego – parafia Miechucino – zapowiedź pierwsza.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

– środa, 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.