Ogłoszenia duszpasterskie – XIII Niedziela Zwykła

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

  2. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe codziennie w łączności ze Msza Świętą.

  3. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i Ks. Bp. Ryszardzie, Arkadiuszu i Piotrze i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył Im w posłudze.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w te dni godzinę przed poranną Mszą Świętą oraz godzinę przed wieczorną Mszą Święta.

  1. Od jutra do końca sierpnia kancelaria będzie czynna od poniedziałku do piątku wyłącznie po wieczornej Mszy Świętej. Również w okresie wakacyjnym nie będzie Mszy Świętych w dni powszednie w kościołach filialnych.

  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  3. Przewodnik grupy lęborskiej – Ks. Mateusz Szulc zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjście z Lęborka 28 lipca br. po Mszy Świętej o godz. 8.00 z parafii NMP Królowej Polski. Bliższe informacje u duszpasterzy oraz na Facebooku na stronie Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – grupa lęborska. Serdecznie zapraszamy.

  4. Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 25 czerwca br. zmarł śp. Ryszard Wittke wieloletni Wójt naszej Gminy. Jego pogrzeb odbędzie się jutro 28 czerwca o godzinie 10.00 w kościele w Garczegorzu. Polecajmy Go Bożemu miłosierdziu – „Dobry Jezu…”.