Ogłoszenia duszpasterskie – XIV Niedziela Zwykła

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                               3 lipca 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  1. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.
  1. We wtorek 5 lipca na godz. 6.00 zapraszamy na Mszę Święta pielgrzymów udających się do Włoch. Po mszy błogosławieństwo na czas pielgrzymowania i wyjazd z parkingu przy Urzędzie Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej. Dzień później 6 lipca w godzinach porannych w bazylice św. Piotra na Watykanie zostanie odprawiona przy grobie św. Jana Pawła II Msza Święta w intencji naszej Parafii.
  1. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Ulenberg – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Edyta Jankowska – stanu wolnego – parafia Miechucino – zapowiedź druga. Sebastian Lis – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Sandra Wieliczko – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza.
  1. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej Parafii.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;

–  piątek, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.