Ogłoszenia duszpasterskie – XIV Niedziela Zwykła

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                    9 lipca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowali tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. W tym tygodniu rozpoczęliśmy remont oraz renowację naszych zabytkowych XIX-wiecznych organów w kościele w Nowej Wsi Lęborskiej. Remont obejmie wnętrze organów tj. cały mechanizm – piszczałki, miech oraz system doprowadzający powietrze do wnętrza organów. Następny etap będzie obejmował renowację części zewnętrznej czyli prospektu. Jednocześnie chciałbym Was poinformować, iż otrzymaliśmy na pierwszy etap prac dofinansowanie – 34.927.50 zł z naszego Urzędu Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej. Za jednomyślność i pomoc serdecznie dziękujemy.

3. Przypominamy, że do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku wyłącznie po wieczornej Mszy Świętej. Również w okresie wakacyjnym nie będzie Mszy Świętych w dni powszednie w kościołach filialnych.

4. Zapowiedzi przedślubne: Hubert Namyślak – stanu wolnego – Nowa Wieś Lęborska oraz Olga Jelińska – stanu wolnego – Nowa Wieś Lęborska, zapowiedź pierwsza.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.