Ogłoszenia duszpasterskie – XIV Niedziela Zwykła

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                               7 lipca 2024 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.
  1. Decyzją Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny nasz Ksiądz Wikariusz Aleksander Lipkowski został przeniesiony do parafii pw. Św. Józefa Robotnika w Gniewinie. Do naszej parafii skierowany został dotychczasowy wikariusz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie ks. Damian Szulman. Dekrety wchodzą w życie 20 sierpnia br. Już dziś pragnę zaprosić Was na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną za 5 lat posługiwania Księdza Olka w Naszej Parafii. Eucharystia ta odbędzie się 18 sierpnia o godz. 12.00. Serdecznie Was zapraszam.
  1. Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny.

 

  1. W minionym tygodniu Bóg powołał do siebie śp. Helenę Kras – „Dobry Jezu…”.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Dzisiaj, w niedzielę, 7 lipca – bł. Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci, Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia;

W poniedziałek, 8 lipca – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja;

W czwartek, 11 lipca – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego;

W piątek, 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II;

W sobotę, 13 lipca – św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.