Ogłoszenia duszpasterskie – XIV Niedziela Zwykła

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

2.W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku wyłącznie po wieczornej Mszy Świętej.

3. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Wetta – stanu wolnego – parafia Mosty oraz Oliwia Lis – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza. Radosław Patelczyk stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborka oraz Karolina Korwek – stanu wolnego – Susz – zapowiedź pierwsza.

4. Przewodnik grupy lęborskiej – Ks. Mateusz Szulc zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjście z Lęborka 28 lipca br. po Mszy Świętej o godz. 8.00 z parafii NMP Królowej Polski. Bliższe informacje u duszpasterzy oraz na Facebooku na stronie Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – grupa lęborska. Serdecznie zapraszamy.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

6. W tym tygodniu patronują nam:

we wtorek 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, patronka dzieł misyjnych w Polsce, założycielka pisma „Echo z Afryki”, animującego ruchy misyjne;

w czwartek 8 lipca – św. Jan z Dukli (ok. 1414-1484), prezbiter, gorliwy duszpasterz i teolog.