Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                      10 lipca 2022

1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.

2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).

3. Jutro także przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.

4. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.

5. Zapowiedzi przedślubne: Sebastian Lis – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Sandra Wieliczko – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga.

6. 28 lipca br. z Lęborka z parafii NMP Królowej Polski wyrusza Pisza Pielgrzymka na Jasną Górę. Bliższe informacje na stronie internetowej tejże parafii oraz w kancelarii parafialnej naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

8. W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 12 lipca – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (ok. 970-1009), biskup i męczennik, misjonarz na terenach Prus;

– środa, 13 lipca – Święci Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt (I poł. XI w.), życie poświęcili pokucie i surowej ascezie;

– piątek, 15 lipca – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.