Ogłoszenia duszpasterskie – XV Niedziela Zwykła

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

  2. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

  3. W czasie letnich wędrówek po Ojczyźnie często dostrzegamy tych, dla których jest to okres wytężonej pracy na przykład na roli, na różnych budowach. Módlmy się, żeby w tym czasie Bóg szczególnie błogosławił im w pracy.

  4. Zapowiedzi przedślubne. Tomasz Wetta – stanu wolnego – parafia Mosty oraz Oliwia Lis – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga. Radosław Patelczyk stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborka oraz Karolina Korwek – stanu wolnego – Susz – zapowiedź druga. Bartosz Lange – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Nikola Nawrocka – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza. Rafał Budzowski – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Monika Budzowska – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza.

  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  6. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, męczennik;

– we wtorek 13 lipca – święci pustelnicy Andrzej Świerad (†ok. 1030) i Benedykt (†ok. 1033), wiedli pustelnicze życie na terenie Węgier;

– w czwartek 15 lipca – św. Bonawentura (ok. 1217-1274), biskup i doktor Kościoła;

– w piątek 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną.