Ogłoszenia duszpasterskie – XVI Niedziela Zwykła

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                 17 lipca 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.
  1. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.
  1. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.
  1. Za tydzień po każdej Mszy Świętej z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia
    św. Krzysztofa – patrona kierowców, będziemy świecić samochody. Chcemy się również modlić za kierowców i wszystkich podróżujących. Serdecznie zapraszamy.
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.
  1. W ostatnim czasie odszedł do wieczności: + Ryszard Szymichowski. Niech Bóg okaże Mu swoje miłosierdzie i wprowadzi do wiekuistego domu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– piątek, 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów;

– sobota, 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.