Ogłoszenia duszpasterskie – XVII Niedziela Zwykła

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

  2. Wspominamy dziś św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Pamiętajmy, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowywania rozsądku i wyobraźni na drodze. Poświęcenie pojazdów zaparkowanych przy naszym kościele po każdej Mszy Świętej.

  3. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na ten cel. Ofiary zostaną przekazane przez Caritas Polska. Za okazaną pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać!

  4. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Wakacje to także czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim.

  5. Zapowiedzi przedślubne: Dominik Wróblewski – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Natalia Kiżewska – stanu wolnego – parafia św. Jadwigi Królowej w Chojnicach – zapowiedź druga; Michał Dułak – stanu wolnego – parafia NMPKP w Lęborku oraz Karolina Bandzmer – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza; Krystian Leszczyński – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Kinga Baranowska – stanu wolnego – parafia Mosty – zapowiedź pierwsza; Kamil Klawikowski – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Angelika Kujaczyńska – stanu wolnego – parafia Św. Jakuba Ap. w Lęborku – zapowiedź pierwsza.

  6. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  8. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

– w czwartek 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– w sobotę 31 lipca – św. Ignacy Loyola; prezbiter, założyciel Jezuitów, teolog.