Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła – Święto Przemienienia Pańskiego

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                          6 sierpnia 2023

ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku, która zbiega się ze Świętem Przemienienia Pańskiego. Liturgia dnia dzisiejszego wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii nieustannie przemienia nas i uzdalnia do troszczenia się o nasze zbawienie.
 2. Trwa piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania i wpierania osobistą modlitwą i cierpieniem pielgrzymujących do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie tych zmierzających na Jasną Górę.
 3. Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w naszej Parafii. Za złożone ofiary już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”!
 4. W tym tygodniu patronują nam:
  – wtorek, 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;
  – środa, 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;
  – czwartek, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku;
  – piątek, 11 sierpnia – Święta Klara (1194-1253), dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.
 5. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.