Ogłoszenia duszpasterskie – XVIII Niedziela Zwykła

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W codziennej pogoni możemy zapomnieć o tym, by niekoniecznie być człowiekiem, ale nieustannie stawać się człowiekiem. Współczesny człowiek to homo viator – człowiek w drodze. Czy jednak dostrzegamy, że życie jest tylko wędrówką ku wieczności? Stajemy się w pełni ludźmi, gdy pozwalamy się ogarnąć miłości Bożej, przyjmujemy Jezusa Eucharystycznego przypominającego nam: „Ja jestem chlebem życia” (J 6,35). Niech te słowa nieustannie brzmią w naszych sercach, nie tylko w uszach.

  2. Powstanie Warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni Powstania Warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny.

  3. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź święta w te dni rano od godz. 7.00 do Mszy Świętej o godz. 8.00 oraz po południu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.00.

  5. W piątek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego.

  1. Zapowiedzi przedślubne; Michał Dułak – stanu wolnego – parafia NMPKP w Lęborku oraz Karolina Bandzmer – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź druga; Krystian Leszczyński – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Kinga Baranowska – stanu wolnego – parafia Mosty – zapowiedź druga; Kamil Klawikowski – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Angelika Kujaczyńska – stanu wolnego – parafia Św. Jakuba Ap. w Lęborku – zapowiedź druga.

  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.