Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  21 sierpnia 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.
  1. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.
  1. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.
  1. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada Święto Świętego Bartłomieja, Apostoła.
  1. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani.
  1. W sobotę na terenie Domu Rekolekcyjnego w Białogórze odbędzie się wydarzenie „Wielki Połów”. Początek o godz. 10.00. W programie konferencje dla młodzieży, dorosłych oraz zajęcia dla dzieci. Będzie można również wysłuchać ciekawych świadectw oraz skorzystać z sakramentu pokuty. O godzinie 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta, przewodniczyć jej będzie Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!
  1. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej w kościele odbędzie się spotkanie dla zelatorów Róż Żywego Różańca naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;

– sobota, 28 sierpnia – Święta Monika (354-430), matka Świętego Augustyna.