Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  27 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś w liturgii dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i naszego życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków.
  1. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.
  1. W piątek, 1 września przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (84). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich tych, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca września. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź święta w te dni rano od godz. 7.00 do porannej Mszy Świętej i po południu od 17.00 do wieczornej Mszy Świętej. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  1. Od miesiąca września praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca rozpoczynają dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty oraz komunii świętej.
  1. W minionym tygodniu odeszli do Pana, śp. Mariusz Baran i śp. Adrian Kozdrowski. Niech Dobry Bóg obdarzy Ich szczęściem nieba. „Dobry Jezu, a nasz Panie…”.
  1. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza Was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.