Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     22 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

 2. W czwartek 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymują tam również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków.

 1. Zapowiedzi przedślubne. Andrzej Mielewczyk – stanu wolnego – parafia Łebień oraz Magdalena Stankowska – stanu wolnego – parafia Łebień – zapowiedź druga.

 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 3. W tym tygodniu patronują nam:

  • we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

  • w piątek 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

  • w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.