Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                        28 sierpnia 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków.
  1. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.
  1. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Chcemy poprzez udział we Mszach Świętych prosić Dobrego Boga o potrzebne łaski dla całej społeczności szkolnej. Uroczyste Msze Święte zostaną odprawione: 1 września o godz. 9.00 w Redkowicach; w Nowej Wsi Lęborskiej w piątek 2 września również o godz. 9.00. Na powyższe uroczystości zapraszamy Dyrekcje, Nauczycieli, Pracowników szkół, Dzieci, Młodzież oraz Rodziców.
  1. Również 1 września przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź święta w te dni rano od godz. 7.00 do porannej Mszy Świętej i po południu od 17.00 do wieczornej Mszy Świętej. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  1. Od przyszłego piątku, od 9 września chcemy w naszej parafii wprowadzić cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu. Wystawienie rozpocznie się o godz. 17.00 i potrwa do wieczornej Mszy Świętej. Będzie to doskonała okazja by adorując Jezusa Eucharystycznego odnowić osobiste relacje z Chrystusem. Podczas adoracji będzie można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Serdecznie zapraszamy!
  1. Zapowiedzi przedślubne: Maciej Muzia – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Agata Neumüller – stanu wolnego – parafia Garczegorze (zapowiedź pierwsza).
  1. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza Was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.
  1. W tym tygodniu patronuje nam:

– sobota, 3 września – Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.