Ogłoszenia duszpasterskie – XXII Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

  2. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i Niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

  3. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele parafialnym o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.

  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź święta w te dni rano od godz. 7.00 do Mszy Świętej oraz po południu od 17.00 do wieczornej Mszy Świętej. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalna. Również w tym tygodniu wracają Msze Święte w kościołach filialnych.

  5. Za tydzień z naszej parafii wyrusza autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium Narodzenia NMP w Gietrzwałdzie. Zbiórka uczestników na parkingu przy Urzędzie Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej o 4.45, wyjazd o godz. 5.00.

  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  7. W tym tygodniu patronuje nam:

    • w piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog.