Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      4 września 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.
  1. Po okresie wakacyjnym wraca stały układ Mszy Świętych w kościołach filialnych. Również kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku godzinę po porannej i wieczornej Mszy Świętej.
  1. Duszpasterze Sanktuarium Świętego Jakuba w Lęborku zapraszają na pielgrzymkę do Sianowa. Wyjście w sobotę 10 września o godz. 7.00. Koszty organizacyjne 15zł, powrót autokarem do Lęborka w cenie 15zł. Serdecznie zapraszamy!
  1. W czwartek, 8 września, przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.
  1. Od najbliższego piątku zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja będzie co piątek i rozpocznie się o godz. 17.00 i potrawa do wieczornej Mszy Świętej, będzie można również skorzystać z sakramentu pokuty. Serdecznie zapraszamy!
  1. Zapowiedzi przedślubne: Maciej Muzia – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska oraz Agata Neumüller – stanu wolnego – parafia Garczegorze (zapowiedź druga).
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.
  1. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie śp. Mieczysława Pelowskiego, Halinę Warmowską, Czesławę Pankiewicz oraz Annę Krecz. Niech nasza modlitwa pomoże zmarłym w pełni oglądać Boże oblicze w niebie: „Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym”. Amen.