Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 17 września 2023

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.
  1. Jutro, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otoczmy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
  1. W imieniu Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska pragniemy zaprosić na uroczystości patriotyczno – religijne w Krępie Kaszubskiej i Gęsi w niedzielę 24 września, ku czci pomordowanych więźniów Obozu Koncentracyjnego Stutthof. Początek uroczystości o godz. 13.00. W programie: wprowadzenie kompanii honorowej i pocztów sztandarowych, Msza Święta, Apel pamięci oraz złożenie wieńców i kwiatów. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy!
  1. Również za tydzień 24 września w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnicach w godz. od 8.00 do 13.00 będzie można oddać krew w ramach akcji „Oddaj Krew z OSP”. Zainteresowanych pomocą serdeczne zapraszamy!
  1. W sobotę, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.
  1. W czwartek 21 września pielgrzymi z naszej Parafii i okolic udają się na 4-dniową pielgrzymkę autokarową do Wilna i Trok. Zbiórka na parkingu przy Urzędzie Gminy; wyjazd o godz. 6:00. W sobotę popołudniu zostanie odprawiona Msza Święta w intencji naszej Parafii przy cudownym obrazie Pani Ostrobramskiej.
  1. W każdy piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpoczyna się o godz. 17.00 i trwa do wieczornej Mszy Świętej. Będzie można również skorzystać z sakramentu pokuty. Serdecznie zapraszamy!
  1. Zapraszamy na „randki małżeńskie” – spotkanie dla wszystkich par, które pragną pogłębić swoje więzi. Środa, 20 września, godz. 19:00 w Domu Fatimskim przy lęborskiej Koronie (wejście od ul. Malczewskiego).
  1. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;

– czwartek, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;

– sobota, 23 września – Święty o. Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w  Eucharystii.