Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     22 października 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!
  1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  1. Powoli zbliża się miesiąc listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Jak zawsze w oktawie pierwszych dni listopada będziemy polecać naszych bliskich zmarłych w „modlitwie wypominkowej”. Imiona i nazwiska można wypisać na kartkach, można je odebrać przy wyjściu z kościoła, a składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  1. Już dziś chcielibyśmy zaprosić wszystkich, 31 października br. na godz. 19.00, na poświęcenie nowego krzyża na cmentarzu parafialnym w Czarnówku. Podczas poświęcenia odmówimy różaniec w intencji naszych zmarłych. Tego dnia nie będzie różańca w kościele parafialnym o godz. 17.30.
  1. Wspólnota Rycerzy Kolumba zaprasza na procesję różańcową za Ojczyznę ulicami Lęborka, w czwartek 26 października br. Początek o godz. 16.45 przy pomniku Chrystusa Króla przy parafii NMP Królowej Polski w Lęborku. Po procesji Msza Święta o godz. 18.00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
  1. W sobotę, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów, Szymona i Judy Tadeusza.
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.