Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      25 września 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
  1. W czwartek, 29 września, przypada Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.
  1. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński. Pozostawił ważną myśl, że „nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
  1. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym; w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 12.00. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.
  1. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.
  1. W tym tygodniu odbędą się spotkania rozpoczynające przygotowania do Sakramentu I Komunii Świętej i nowych kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. W poniedziałek 26 września na 18.30 zapraszamy rodziców i dzieci klas 3, a we wtorek 27 września również o godz. 18.30 rodziców i młodzież klas 8. Spotkania odbędą się w kościele parafialnym.
  1. W piątek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie naszego parafialnego chóru. Zapraszamy serdecznie na to spotkanie również wszystkich chętnych, którzy zechcieliby zasilić szeregi chóru.
  1. W tym tygodniu, 1 października przypada I sobota miesiąca. Z tej racji przed południem odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.
  1. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie śp. Genowefę Kafarską. Niech miłosierny Bóg da wszystkim spoczywającym w Chrystusie udział w światłości wiekuistej.