Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 września 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

  2. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

  3. W tym tygodniu rozpoczynamy spotkania formacyjne przed I Komunią Świętą dzieci klas III szkoły podstawowej oraz młodzieży klas VIII przed Sakramentem Bierzmowania. Rodziców dzieci dzieci klas III zapraszamy na spotkanie we wtorek 28 września po wieczornej Mszy Świętej zaś kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami w środę 29 września również po wieczornej Mszy Świętej.

  4. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać w dni powszednie przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 17.30, a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 12.00.

  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca października. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w te dni rano od godz. 7.00 do Mszy Świętej o godz. 8.00 i po południu od godz. 17.00 do Mszy Świętej o godz. 18.00. Chorych z posługą sakramentalną wyjątkowo odwiedzimy w sobotę 9 października.

  6. 1 i 2 października nasza parafia wraz z parafią NMP Królowej Polski w Lęborku organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy, Kalisza i Lichenia. Jest jeszcze kilka miejsc. Wyjazd w piątek o 6 rano sprzed Urzędu Gminy oraz o 6.10 z lęborskiej Korony.

  7. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

  9. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;

– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

– w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;