Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                2 października 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
  1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału we wspólnym nabożeństwie różańcowym w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.
  1. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
  1. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca października. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w te dni rano od godz. 7.00 do Mszy o godz. 8.00 i po południu od godz. 17.00 do Mszy o godz. 18.00.
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.
  1. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Krystyna Grzesińska, Leszek Pawlus i Czesław Uchlenberg. Niech wszechmogący Bóg przebaczy im grzechy, aby mogli radować się życiem wiecznym i chwalić Pana na wieki.