Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA SIÓDMA  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               8 października 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.
  1. W sobotę, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia.
  1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni parafialnej na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  1. W najbliższą niedzielę, 15 października będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja Życia”. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
  1. Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 16 – 30 lat na Europejskie Spotkanie Młodych Taize’, które tym razem odbędzie się w stolicy Słowenii – Lubljanie. Wyjazd w dniach 27 grudnia – 02 stycznia, w cenie 1000 zł/os. Szczegóły i zapisy u ks. Szymona z Rozłazina.
  1. Zapraszamy także na kolejną „Randkę Małżeńską” – spotkanie dla par pragnących pogłębić swoje więzi. Środa, 11 października, godz, 19.00, Dom Fatimski przy parafii NMP Królowej Polski w Lęborku (wejście od ul. Malczewskiego).
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.