Ogłoszenia duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                              23 października 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami.
  1. W piątek, 28 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Tego dnia zapraszamy na wspólny różaniec o 17.30 i Mszę Świętą o godz. 18.00 – Rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. Podczas Mszy poświęcimy dzieciom różańce.
  1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe – w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.
  1. W piątek 28 października o godz. 17.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Lęborku zostanie odprawiona Msza Święta w intencji rodziców i rodzin, które doświadczyły śmierci dziecka w wyniku poronienia, choroby, wypadku czy innych okoliczności. Po Mszy Świętej odbędzie się pochówek dzieci utraconych w ostatnich miesiącach. W imieniu Duszpasterza tamtejszej parafii serdecznie zapraszamy.
  1. W parafii NMP Królowej Polski w Lęborku rozpoczynają się „Katechezy Zwiastowania” pogłębiające prawdy wiary. Pierwsza katecheza odbędzie się we wtorek 25 października o godz. 18.45. Katechiści zapraszają małżonków, dorosłych oraz młodzież.
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.
  1. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie śp. Brygidę Detlaf. Niech dobry Bóg wszystkim sługom i służebnicom, którzy w Niego wierzyli i w Nim pokładali nadzieję, okaże miłosierdzie i obdarzy wieczną radością.