Ogłoszenia duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                5 listopada 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.
  1. W czwartek, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem.
  1. Do środy 8 listopada po każdej Mszy Świętej będziemy modlić się za naszych zmarłych w modlitwach „wypominkowych”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  1. W sobotę, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o Jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.
  1. W piątek i sobotę, 10 i 11 listopada, w szkole w Nowej Wsi Lęborskiej odbędą się rekolekcje kerygmatyczne GPS dla kandydatów do Bierzmowania, którzy w tym roku rozpoczęli przygotowanie do przyjęcia tego Sakramentu. Więcej informacji młodzież uzyska od katechetów. Obecność i uczestnictwo są obowiązkowe.
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– piątek, 10 listopada – Święty Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;

– sobota, 11 listopada – Święty Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny.