Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                       6 listopada 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć (kolekta mszalna).
  1. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem.
  1. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.
  1. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.
  1. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Kubiak – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska i Patrycja Brzeska – stanu wolnego – parafia Rokity – zapowiedź pierwsza.
  1. W parafii NMP Królowej Polski w Lęborku rozpoczynają się „Katechezy Zwiastowania” pogłębiające prawdy wiary. Katechezy odbędą się we wtorek – 8 listopada i czwartek 10 listopada o godz. 18.45. Katechiści zapraszają małżonków, dorosłych oraz młodzież.
  1. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie śp. Ambrożego Mielewczyk. Niech dobry Bóg przyjmie Go do grona zbawionych w swoim Królestwie. „Dobry Jezu … .”
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 10 listopada – Święty Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła, gorliwy obrońca wiary i orędownik pokoju;

– piątek, 11 listopada – Święty Marcin z Tours (316-397), najpierw żołnierz rzymski, potem biskup, gorliwy głosiciel Dobrej Nowiny;

– sobota, 12 listopada – Święty Jozafat Kuncewicz (1580-1623), biskup i męczennik, ewangelizator schizmatyków.