Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 13 listopada 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków.
  1. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą.
  1. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  1. Obchody Światowego Dnia Młodzieży w naszym dekanacie odbędą się 20 listopada w kościele NMP Królowej Polski w Lęborku o godz. 16.00. W programie Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz poczęstunek. W imieniu Duszpasterzy serdecznie zapraszamy młodzież, szczególnie tę przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
  1. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej – „Śladami Chrystusa” – w terminie od 7 do 13 marca 2023 roku. W programie pielgrzymki zwiedzanie miejsc związanych z działalnością i nauczaniem Chrystusa – to miedzy innymi Jerozolima, Betlejem, Jerycho, Góra Tabor, Nazaret, Jezioro Galilejskie. Dokładny program został umieszczony na parafialnej stronie internetowej, oraz w kancelarii parafialnej. W związku z ograniczoną ilością miejsc zapisy potrwają do 28 listopada. Serdecznie zapraszamy!
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  1. W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek, 17 listopada – Święta Elżbieta Węgierska (1207-1231), córka króla Węgier, najpierw gorliwa żona i matka, później tercjarka Świętego Franciszka, oddana pokucie i dziełom miłosierdzia;

– piątek, 18 listopada – Błogosławiona Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc.