Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  19 listopada 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebu, gdzie miejsce przygotował sam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.
  1. W najbliższą niedzielę, 26 listopada, przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  1. Obchody Światowego Dnia Młodzieży w naszym dekanacie odbędą się za tydzień w niedzielę – 26 listopada, w kościele NMP Królowej Polski w Lęborku o godz. 15.00. W programie: Msza Święta, Adoracja Najświętszego Sakramentu, koncert, świadectwo oraz poczęstunek. W imieniu Duszpasterzy serdecznie zapraszamy młodzież, szczególnie tę, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.