Ogłoszenia duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                                  28 maja 2023             

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”.
 1. Jutro, 29 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.
 1. W czwartek, 1 czerwca przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
 1. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc czerwiec a wraz z nim odmawianie Litanii do Serca Pana Jezusa. W dni powszednie po Mszy Świętej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w te dni rano od godz. 7.00 do Mszy Świętej o godz. 8.00 i po południu od 17.00 do Mszy o godz. 18.00. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 1. W najbliższą niedzielę, 04 czerwca będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. Będzie to również dzień I Komunii Świętej w naszej Parafii. Dzieci z Chocielewka i Redkowic przyjmą I Komunię Świętą w Redkowicach o godz. 10.00, zaś dzieci z Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 12.00.
 1. Za tydzień z racji I Komunii Świętej zmienia się porządek Mszy Świętych: w Redkowicach w sobotę o godz. 18.00, w Kębłowie w niedzielę o godz. 8.00, w Chocielewku o godz. 10.30 i w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 7.30 i 9.00.
 1. Spowiedź przed I Komunią Świętą w kościele parafialnym w sobotę 3 czerwca: o godz. 10.00 zapraszamy dziewczynki i rodziców zaś na godz. 11.00 chłopców i rodziców.
 1. Próby przed Uroczystością I Komunii Świętej: we wtorek i czwartek o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa!
 1. Zapowiedzi przedślubne: Paweł Krecz – stanu wolnego – parafia NMP Królowej Polski i Karolina Kotłowska stanu wolnego – parafia NMP Królowej Polski – zapowiedź pierwsza oraz Michał Patelczyk – stanu wolnego – parafia Linia i Marta Lis – stanu wolnego – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza.
 1. W minionym tygodniu odeszli od nas śp. Adam Rudyk oraz Helena Helt. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu – „Dobry Jezu…”.