Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego

CHRZEST PAŃSKI                                                                                           7 stycznia 2024

1. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu, uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.
  1. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Będą one się pojawiać w „repertuarze” naszych śpiewów podczas liturgii. Do tego święta pozostawimy również w naszej świątyni bożonarodzeniową szopkę.
  1. Za tydzień z racji drugiej niedzieli miesiąca kolekta będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w naszej Parafii. Za ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  1. Parafia NMP Królowej Polski w Lęborku zaprasza na kolejną „randkę małżeńską” – spotkanie służące pogłębieniu więzi i wzajemnej miłości. W środę, 10 stycznia o godz. 18.00 w Domu Fatimskim; organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi.
  1. Ksiądz Dziekan naszego dekanatu lęborskiego zaprasza 13 stycznia, na godz. 17.00, do kościoła w Pogorzelicach na koncert pt. „Odkryj z nami tajemnicę Bożego Narodzenia w najpiękniejszych kolędach”. Zapraszamy w imieniu organizatorów.
  1. Przekazujemy dla wszystkich świętujących w tym tygodniu urodziny i imieniny nasze najserdeczniejsze życzenia.