Ogłoszenia duszpasterskie – 4 Niedziela Wielkiego Postu

 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                          19 marca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  1. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Zapraszamy na Eucharystie połączone z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00 i 18.00. We wtorek na godz. 18.00 w sposób szczególny zapraszamy wszystkich chorych. Podczas tej Mszy Świętej udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Nauki rekolekcyjne w kościołach filialnych odbędą się w tym roku: w poniedziałek w Redkowicach o godz. 16.30, w Chocielewku we wtorek o godz. 16.30 i w Kębłowie w środę również o godz. 16.30.
  1. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży która w tym roku – 10 maja – przystąpi do sakramentu bierzmowania. Obecność kandydatów obowiązkowa. Przypominamy o przyniesieniu ze sobą na podpisanej kartce: imię i nazwisko świadka oraz wybrane imię patrona z bierzmowania.
  1. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na Drogę Krzyżową w każdy piątek po Mszy Świętej o godz. 8.00 i wieczorem przed Mszą Świętą o godz. 17.30. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności. Gorzkie Żale natomiast będziemy odprawiali w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.
  1. Chcemy już dziś zaprosić Was na Drogę Krzyżową ulicami Nowej Wsi Lęborskiej. Odbędzie się ona 31 marca. O godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta w intencji naszej Parafii, a po niej Droga Krzyżowa. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej po porannej Mszy Świętej. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy na wspólne kroczenie za krzyżem Chrystusa.
  1. Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Powideł, st. wolnego, parafia Nowa Wieś Lęborska – Magdalena Grzybowska, st. wolnego, parafia Szydłowiec, zapowiedź druga.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.