Ogłoszenia duszpasterskie – 5 Niedziela Wielkiego Postu

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                26 marca 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
  1. W piątek serdecznie zapraszamy na ostatnią w tym Wielkim Poście Drogę Krzyżową. Odbędzie się ona po wieczornej Mszy Świętej – którą odprawimy w intencji naszej parafii. Po Mszy Świętej wyjdziemy z krzyżem z naszego kościoła. Przejdziemy ulicą Grunwaldzką, przejdziemy obok Urzędu Gminy, Ośrodka Zdrowia wejdziemy na ulicę Witosa i pójdziemy w kierunku ulicy Dworcowej by później drogą wewnętrzną wejść na ulicę Grunwaldzką na wysokości kościoła by w nim zakończyć wspólną modlitwę i rozważanie Drogi Krzyżowej. Prosimy przynieść z sobą świece. Serdecznie zapraszamy.
  1. W sobotę, 1 kwietnia w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną przed Świętami Wielkanocnymi.
  1. Najbliższa niedziela, 2 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
  1. Spowiedź przed Świętami Wielkanocnymi odbędzie się 3 kwietnia – w Wielki Poniedziałek. Godziny słuchania spowiedzi podamy za tydzień.
  1. Zapowiedzi przedślubne; Michał Lichucki – parafia NMP Królowej Polski w Lęborku oraz Agnieszka Czaja – parafia Nowa Wieś Lęborska – zapowiedź pierwsza.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.