Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU                                                                  4 grudnia 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  1. We wtorek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
  1. W czwartek, 8 grudnia, będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Jest to jednocześnie nasz parafialny odpust. Msze Święte o godz. 7.00 i Suma Odpustowa o godz. 18.00. Mszę Świętą w intencji naszej wspólnoty odprawi i kazanie wygłosi Ksiądz Biskup Pomocniczy Diecezji Peplińskiej Arkadiusz Okroj. Podczas uroczystej Mszy Świętej zostanie poświęcona nowa nastawa ołtarzowa w naszym prezbiterium.
  1. Za tydzień – w III Niedzielę Adwentu, od 11 do 14 grudnia rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Już dzisiaj zapraszamy na Eucharystie i nauki rekolekcyjne. W tym roku rekolekcje poprowadzi Ks. Rafał Krawczyk – kapłan diecezji płockiej; pracujący wśród katolików w Rosji, Gruzji, Armenii, który jako jedyny ksiądz Polak odprawia Msze Święte w obrządku ormiańskokatolickim.
  1. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.
  1. Po Mszach Świętych zaopatrzyć się można w opłatek i świece Caritasu, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  1. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.
  1. W tym tygodniu patronuje nam:
    – wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.