Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Adwentu

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 5 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

  1. Dziś w naszej parafii rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje które potrwają do środy 8 grudnia włącznie. Msze Święte z nauką rekolekcyjną w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 7.00 i 18.00, w Chocielewku o godz. 10.00, w Kębłowie o godz. 15.00 i w Redkowicach o godz. 16.30. Rekolekcje poprowadzi Ks. Krystian Kucharczyk – Sędzia Sadu Biskupiego Diecezji Sosnowieckiej. W ramach rekolekcji zapraszamy we wtorek po wieczornej Mszy Świętej na spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania

  2. Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

  3. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Jest to jednocześnie nasz parafialny odpust. Msze Święte o godz. 7.00 i Suma Odpustowa o godz. 18.00. Mszę Świętą w intencji naszej wspólnoty i kazanie wygłosi Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Pelplinie Ksiądz Adam Kałduński.

  1. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00 Serdecznie zapraszamy! Zabierzmy ze sobą lampiony.

  2. Po Mszy Świętych zaopatrzyć się można w opłatek i świece Caritasu, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

  3. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

  4. W tym tygodniu patronuje nam:

    • wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.