Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM                                2 stycznia 2022

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.

 

  1. W czwartek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana Świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.

 

  1. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

 

  1. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta rano od godziny 7.00 do porannej Mszy Świętej o godz. 8.00.

 

  1. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 

  1. Trwa wizyta duszpasterska, zwaną kolędą. Dziękujemy wszystkim za serdeczne przyjęcie, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie. Plan wizyty kolędowej na najbliższy tydzień jest dostępny na tablicy ogłoszeń.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.

 

8. W minionym tygodniu odszedł do Boga śp. Marian Lica. Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu – „ Dobry Jezu…”.