Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                                 25 lutego 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
  1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca marca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta w te dni od godz. 7.00 do porannej Mszy Świętej oraz od godz. 17.00 do wieczornej Mszy Świętej. W sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną
  1. Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne. Droga Krzyżowa w piątki w łączności ze Mszą Świętą rano o godz. 8.00 oraz o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 18.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę w łączności ze Mszą Świętą o godz. 12.00.
  1. W minionym tygodniu Bóg powołał do siebie śp. Kazimierza Grabowskiego oraz Ryszarda Salzera. Naszych zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu – „Dobry Jezu…”.
  1. Wszystkich obchodzących w tym tygodniu osobiste święta i uroczystości zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości.