Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY                                                   14 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.
  1. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.
  1. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Helena Syrewicz i Krzysztof Łopuszański. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu – „Dobry Jezu…”.
  1. Na stronie internetowej naszej parafii – www.parafianwl.pl umieszczone zostały warunki postępowania zakupowego dla zadania: „Renowacja prospektu organowego w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Nowej Wsi Lęborskiej”.
  1. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.