Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 18 kwietnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

  2. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech.

  1. Zapowiedzi przedślubne: Patryk Dzwoniarski – stanu wolnego oraz Adriana Drywa – stanu wolnego – parafia NMP Matki Odkupiciela w Poznaniu – zapowiedź druga oraz Michał Bradtke – stanu wolnego – parafia NPNMP Nowa Wieś Lęborska i Weronika Dobosz – stanu wolnego – parafia św. Jakuba Apostoła w Lęborku – zapowiedź druga.

  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.