Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                                         19 grudnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.
  1. Do piątku włącznie zapraszamy codziennie na Msze Święte roratne o godz. 7.00 W piątek w sposób szczególny podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 chcemy się modlić za wszystkie dzieci naszej wspólnoty parafialnej.
  1. W piątek, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
  1. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy, zwaną Pasterką. Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego w Nowej Wsi Lęborskiej o godz. 9.00 i 12, w kościołach filialnych o stałych porach.
  1. W najbliższą niedzielę, 26 grudnia, w drugi dzień Świąt, przypada Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane według stałego porządku.
  1. Spowiedź święta w naszej parafii we wtorek 21 grudnia: Nowa Wieś Lęborska od godz. 16.00 do 18.00, Kębłowo od godz. 15.30 do 16.00; Redkowice od godz. 15.30 do 16.00; Chocielewko od godz. 16.15 do 16.45.
  1. W czwartek 23 grudnia po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla Rodziców i Chrzestnych dzieci, które w drugi dzień Świąt przyjmą sakrament chrztu. Zapraszamy.
  1. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.
  1. W ostatnim tygodniu przeszli do domu Ojca śp. Urszula Lis oraz Mirosława Wojcieszek – wypraszajmy dar życia wiecznego: „Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.